ZIUA ZIBO DIN SĂPTĂMÂNA FAMILIEI, SĂPTĂMÂNA FĂRĂ TV – 9 APRILIE

APROAPE CEL MAI MARE EROU AL ZILELOR NOASTRE – ZIBO – SE ÎNTOARCE ȘI ÎN 2014! PE 9 APRILIE 2014 MUZEUL DE MINERALOGIE BAIA MARE OFERĂ ACCESUL GRATUIT GRUPURILOR ȘCOLARE CE VOR PREZENTA BILETUL ZIBO

Muzeul de Mineralogie Baia Mare oferă accesul gratuit în 9 aprilie 2014 – Ziua Zibo, din cadrul ”Săptămânii Altfel – Săptămâna fără TV”, pentru grupurile școlare ce vor prezenta biletul Zibo. Intrați pe site-ul Zibo și descărcați biletul gratuit. Este recomandat să vă anunțați în prealabil vizita, programarea acesteia reducând timpul de așteptare a grupului Dumneavoastră!

Bulevardul Traian, nr. 8 – Muzeul de Mineralogie Baia Mare.
www.muzeuminbm.ro
Vă așteptăm!

Notă: Deși nu există restricții sau o limită pentru numărul de vizitatori cu acces gratuit, în ziua de 9 aprilie 2014, ZIUA ZIBO, vă rugăm să înțelegeți că accesul în muzeu a publicului școlar se va face într-o manieră care să asigure un parcurs și o experiență optimă de vizitare, ținând seama, însă și de protecția patrimoniului și regulile interne de vizitare în condiții speciale.

DESPRE SĂPTĂMÂNA FAMILIEI – EDIȚIA A V-A

In saptamana 7 – 11 aprilie 2014 va avea loc ce-a de a Va editie a actiunii „Saptamana familiei, saptamana fara TV”. Conceputa si demarata incepand din anul 2010 de catre Asociatia Zibo Help, prin intermediul portalului Zibo.ro, actiunea „Saptamana  familiei, saptamana fara TV” s-a dovedit o reusita inca de la prima editie, avand un imapct important in randul profesorilor, elevilor si parintilor.

Datorita implicarii reprezentantilor celor peste 250 muzee, gradini zoologice si botanice partenere, a bibliotecilor judetene si in special a miilor de scoli participante, „Saptamana familiei, saptamana fara TV” a ajuns in acest an la cea de a Va editie, o EDITIE JUBILIARA.

Si in acest an punem la dispozitia profesorilor si scolilor interesate BILETUL de INTRARE GRATUITA pentru elevi, in data de 9 aprilie 2014, la muzeele, gradinile zoologice si botanice partenere.

Puteti descarca acest bilet aici:

bilet intrare gratuita la muzee

Nota!

Foarte, foarte IMPORTANT!!
Un bilet este valabil pentru o clasa de elevi. Dupa descarcarea biletului, pentru validare si programarea vizitei, va rugam sa consultati lista de muzee, gradini zoologice si botanice ce ofera INTRARE GRATUITA in 9 aprilie 2013, sa intrati pe pagina muzeului dorit si la sectiunea „Discutii” sa va programati, cu numarul de elevi cu care doriti sa participati. Programarea pe ore va fi facuta de reprezentantii muzeelor si gradinilor zoologice si botanice. Pentru a evita aglomerarile de la muzee, gradini zoologice,  va rugam sa respectati conditiile impuse de muzee, gradini zoologice.

Data limita pentru inscriere: 5 aprilie 2014, ora 16.00.
Important! Anumite muzee sau gradini zoologice ofera un numar maxim de participanti. Se aplica regula „primul inscris, primul servit”.
Lista muzeelor, gradinilor zoologice si botanice care ofera INTRARE GRATUITA in 9 aprilie 2014 in cadrul actiunii „Saptamana familiei, saptamana fara TV” va fi finalizata pana cel tarziu 20 martie 2014.
www.zibo.ro