VERNISAJUL EXPOZIȚIEI DE GRUP ”CULORI” – 7 MAI 2014, ORA: 17 – LA MUZEUL DE MINERALOGIE BAIA MARE, BULEVARDUL TRAIAN, NR. 8

expozitia CULORIMuzeul de Mineralogie Baia Mare va găzdui timp de 10 zile, în perioada 7 – 17 mai 2014, expoziția de grup ”Culori”, ce va prezenta lucrări de pictură – pastel și tehnică mixtă – ale artiștilor plastici Maria Butuza, Carmen Dragomir și Andrea Erdei Șteț, într-o diversitate și complexitate cromatică ce va impresiona cu siguranță publicul vizitator.

Tematic, expoziția cuprinde scene cu peisaje, flori și alte aspecte inspirate din natură iar artiștii plastici menționați, care expun, sunt membri ai Asociației Artiștilor Plastici ”Alexandru Șainelic”.

Expoziția CULORI, ce va fi găzduită de Muzeul de Mineralogie Baia Mare, este organizată în colaborare cu ”Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Maramureș” și va fi vernisată MIERCURI, 7 MAI 2014, la ora 17.00.

Ciprian Crișan – PR
Muzeul de Mineralogie Baia Mare