ZIUA EUROPEI SĂRBĂTORITĂ LA MUZEUL DE MINERALOGIE BAIA MARE – VERNISAJUL EXPOZIȚIEI DE GRUP ”MEMORIA CLIPEI” – 9 MAI 2013, ORA: 18.00

AFIS EXPO MEMORIA CLIPEI

Joi, 9 Mai 2013, la ora 18,00 – cu ocazia sărbătoririi ”Zilei Europei”, la Muzeul de Mineralogie Baia Mare din Bulevardul Traian, nr. 8 va fi vernisată expoziția de grup ”Memoria Clipei”, manifestarea  ce va fi însoțită și de un mini-concert de flaut susținut de elevi ai Liceului de Artă Baia Mare.

Expoziția MEMORIA CLIPERI ce va fi deschisă până pe 24 iunie 2013, este oferită publicului băimărean de către Uniunea Artiștilor Plastici în parteneriat cu Muzeul de Mineralogie Baia Mare și prezintă lucrări de pictură ale artiștilor plastici Zsolt Szilagyi, Doina Dascălu, Felician Săteanu, Marinela Călușeru, lucrări de grafică ale lui Marian Lupu, fotografie semnată de Victor Mihalca și lucrări de bijuterie realizate de Marinela Călușeru.

Recitalul va fi susținut de Amalia Blidar, Anamaria Covîza, Camelia Crișan și Mureșan Beatrice – elevi ai Liceului de Artă Baia Mare, pregătiți cu sprijinul profesorilor îndrumători Raluca Onea, Maria Pocol și Felix Katoka. Se vor audia piese ale compozitorilor Duchene, Faure, Bach și Jianu.

UPDATE: FILMUL VERNISAJULUI

Ciprian Crișan  – PR