ANUNT PUBLIC

Muzeul Județean de Mineralogie „Victor Gorduza” Baia Mare având sediul în bld. Traian, nr. 8, localitatea Baia Mare, titular al planului/programului Planul de management al ariei naturale protejate 2592.Rozeta de piatră Ilba localitatea Ilba, comuna Cicârlău anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de obţinere a avizului de mediu pentru planul/programul menţionat şi declanşarea etapei de încadrare.

Prima versiune a planului/programului poate fi consultată la sediul APM Maramureş, strada Iza, nr. 1A, localitatea Baia Mare, judeţul Maramureş, de luni până joi între orele 09:00 – 16:00, vineri între orele 09:00 – 13.00 și pe site-ul Muzeului Județean de Mineralogie „Victor Gorduza” Baia Mare (Planuri management).

Observaţii/comentarii şi sugestii se primesc în scris la sediul APM Maramureş, în termen de 18 zile de la data publicării anunţului.